Ana Sayfa / Hurma Hakkında / Hurma Suyu

Hurma Suyu • Hiçbir katkı maddesi içermeyen %100 doğal hurmadan üretilmiş olup hurmanın faydalarının tamamını sağlar. Bünyesinde sakkaroz bulundurmadığı için, tip 2 şeker hastaları tüketebilir ve aynı zamanda bütün tatlı gruplarında, çayda ve kahvede tatlandırıcı olarak kullanılabilir.
  Günlük hayatta yoğun enerji harcayan; sporcular ve diğer yoğun aktivitelerde çalışanlar, Hurmamat'ı enerji içeceği olarak kullanabilirler ve kaybedilen kalori ihtiyacının karşılanmasında hurmatat yardımcı olur.

  Hurmatat:
  Hurmatay Basra Bölgesi ve çevresinde yetişen sulu ve şırası hurmadan doğal olarak akabilen nadide hurmalardan üretilmektedir.
  Hurmanın kabuğundan ve liflerinden hurma pekmezi, şırası ve özünden de hurmatat üretilmektedir.
  Tamamen hurma özünden elde edilip hiçbir katkı maddesi içermemektedir
  Şekerin kullanıldığı her her alanda şeker yerine kullanılabilir. (Baklava, pasta, sütlü tatlılar, çay ve kahvede vb.)
  Sabah kahvaltısında bir dilim ekmeğe tereyağı sürüldükten sonra üzerine hurmatat dökülerek yenildiğinde müthiş bir enerji verir ve tok tutar.
  Çocuklarda ve gençlerde sabah kahvaltısında bir bardak süte bir yemek kaşığı hurmatat ilave edilerek içildiğinde insanı zinde ve enerjik tutar, bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olur.
  Stres ve yorgunluk gidermeye yardımcı olur.
  Antioksidan özelliği yüksek olup, vücut direncini arttırır. Bazı vakalarda kanser ve diğer hastalıklara karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.
  Hamile kadınlarda hamilelik döneminin daha rahat geçmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar; anne sütünü arttırır.
  Yaşlılarda mide ve bağırsak sorunlarını gidermesine yardımcı olur.
  https://www.hurma.com/Hurma-Mamulleri