%100 Hurma Pekmezi 630g

%100 Hurma Pekmezi 630g

Marka : Hurma.com
Fiyat : ₺54,00(KDV Dahil)
Ürün Detay Notum - 150 Ayni-gun-kargo-150

Glikoz, Tatlandırıcı, Renklendirici İÇERMEZ

:

Besleyici özeliği oldukça zengin bir üründür. Hurmadan elde edilen pekmez daha hafif ve lezzetlidir. Meyvenin ezilerek kaynatılması ile üretilen yoğun, tatlı bir şuruptur. Kahvaltı sofralarında tahin ile karıştırılıp yenildiğinde çikolata tadı vermekte ve özellikle pekmez yemesi istenen çocuklar için severek yiyebilecekleri bir ürün haline gelmektedir. Düşük ısıda ve uzun sürede pişirilmiş, başka meyveler ilave edilmeden, gün ışığı ile temas etmeden hijyen standartlarına uygun olarak üretilip şişelenmiştir.

 

Hurma Pekmezinin Faydaları

 

Hurma pekmezi yoğun lif kaynağı olması sebebiyle sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olur.
Kabızlığa iyi gelmesi sebebiyle kolon kanseri ve basur riskini azaltır.
Lif kaynağı hurma pekmezi, bağırsaklarda müshil etkisi yapar ve rahatlama sağlar.
İçerdiği demir minerali sayesinde kansızlığa iyi gelir ve gün içerisinde oluşan yorgunluk ve halsizliği ortadan kaldırır.
Kış aylarında hastalıklara karşı direnç kazanmanıza yardımcı olur.

 

Hurma Pekmezi Nasıl Tüketilir?

 

Hurma pekmezini, tahin veya yoğurt ile karıştırabilir, aperatif olarak yiyebilir veya salatalar, pişmiş ürünler ve tatlılarda rafine şekere sağlıklı bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Sağlıklı diyetinizin düzenli bir parçası haline getirmek isterseniz, her sabah 1 çorba kaşığı pekmez tüketmeniz size yaklaşık 60 kalori, 12 gram şeker, 1 gram protein, ayrıca önemli mineraller ve B vitamini sağlayacaktır.

 

100g için Hurma Pekmezi Besin Öğeleri:

 

Enerji: 276,6 kcal
Yağ: 0,21 g
Karbonhidrat: 67,1 g
Protein: 1,54 g
Demir: 2,45 g
Potasyum: 2507 mg

 

UYARI: Ürümümüz GİMDES Helal Sertifikalıdır. Hiçbir katkı maddesi, glikoz şurubu, tatlandırıcı, renklendirici İÇERMEZ. %100 HURMADAN İMAL EDİLMİŞTİR.

 

 

Benzer Ürünler