Ana Sayfa / Hurma Hakkında / Hurma Çeşitleri

Hurma MamülleriHurma Şekeri Hurma Şekeri
Ailenizle severek yiyebileceğiniz, aynı zamanda da misafirlerinize ikram edebileceğiniz, ünlü Konya şekerinin yerini alan, tek tek özel ambalaja konularak paketlenen yeni ve orijinal bir lezzet : "Hurma Şekeri". Hurmalı Mevlana Şekeri olarak da bilinmektedir.
Ürün detay sayfası
Hurma Çekirdeği Tozu Hurma Çekirdeği Tozu
Hurmanın çekirdekleri çıkartıldıktan sonra temizlenip güneş görmeyen bir yerde kurutulur. Daha sonra yeterli görülen miktarda kavrulup değirmende öğütülür. İçerdiği kalsiyumdan dolayı kemik erimesi olanlara, kemiksel zaafiyeti olanlara ve kemiksel gelişimi zayıf olanlara tavsiye edilir. Günlük kullanımda kalsiyum iğnesine yakın fayda sağlar. Kullanımı: Sabahları aç karnına ılık süt ya da ılık suya 1 tatlı kaşığı katılarak kullanılır. Hiçbir katkı maddesi içermez.
Ürün detay sayfası
Küp Hurma Küp Hurma
Hurmaların küçük dilimlere bölünerek pirinç ununa batırılması ile elde edilir. Üretiminde sadece Medine hurması kullanılmıştır. Pasta yapımında ve hurmalı tariflerde hazır dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Ürün detay sayfası
Hurma Ezmesi Hurma Ezmesi
Halas cinsi hurmaların uygun şekilde ezilmesi ile elde edilir. Halas cinsi hurma şeker hastaları için uygun bir tür olduğundan şeker hastaları da ürünümüzü rahatlıkla tüketebilir. Hurma ezmesi ekmeğe sürülerek ya da direkt olarak tüketilebilen özel bir üründür.
Ürün detay sayfası
Hurma Poleni Hurma Poleni
Hurma Poleni; erkek hurma ağacının dişi hurma ağacını dölleme amacıyla üretmiş olduğu polenlerdir. Bal ile karıştırılarak yenmesi tavsiye edilmektedir.
Ürün detay sayfası
hurma kampanya